![p1070723_200_200](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070723_200_200.jpg)
![p1070725_200_200](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070725_200_200.jpg)
![p1070727_200_200](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070727_200_200.jpg)
![p1070729_200_200](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070729_200_200.jpg)
![p1070730_200_200](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070730_200_200.jpg)
![p1070748_200_200 (1)](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070748_200_200-1.jpg)
![p1070748_200_200](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070748_200_200.jpg)
![p1070752_200_200](https://epidavros.gr/municipality/wp-content/uploads/sites/5/2019/12/p1070752_200_200.jpg)
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Στα πλαίσια των εκδηλώσεων της “21ης Έκθεσης Αγροτοτουρισμού Επιδαύρου 2018” που διοργανώνει ο Δήμος Επιδαύρου, η Περιφέρεια Πελοποννήσου και η Περιφερειακή Ενότητα Αργολίδας, η δημοτική μας χορωδία συμμετείχε την Κυριακή 22 Ιουλίου 2018 και τραγούδησε τραγούδια γνωστών Ελλήνων δημιουργών στο λιμάνι της Αρχαίας Επιδαύρου.
Τη διεύθυνση-διδασκαλία είχε ο μαέστρος και αρχιμουσικός Θεοδόσης Αντωνιάδης, ενώ στο πιάνο μας συνόδευσε ο Νικόλας Γαβριηλίδης.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους, ο Δήμαρχος Επιδαύρου κ. Κωνσταντίνος Γκάτζιος, ο επικεφαλής της μείζονος αντιπολίτευσης κ. Αναστάσιος Χρόνης, η Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Αρχαίας Επιδαύρου κ. Ευμορφία Βερδελή, οι δημοτικοί σύμβουλοι κ.κ. Κυριάκος Γκάτζος, Γεώργιος Κωστούρος, Δημήτριος Κωστούρος, Βασίλης Μπιμπής, ο σύμβουλος της Τοπικής Κοινότητας Αρχαίας Επιδαύρου κ. Διονύσης Λασκαράς, η σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Λυγουριού κ. Ευγενία Λιούγκα και πολλοί φίλοι της καλής μουσικής.
Λυγουριό, 24 Ιουλίου 2018
Για τη δημοτική χορωδία Επιδαύρου
Ο Πρόεδρος
Βασίλης Κων. Μελάς