?
Σ’ ένα καταπράσινο και δροσερό περιβάλλον όπου η φύση γιορτάζει με χιλιάδες χρώματα και αρώματα στο Άλσος Δημήτρης Ζωμόπουλος από 26 Απριλίου έως 13 Μαϊου 2012, δεκάδες εκθέτες παρουσιάζουν τα προϊόντα τους στο πλήθος των επισκεπτών.
Ο Δήμος Επιδαύρου συμμετέχει για 7η συνεχή φορά στην συγκεκριμένη έκθεση με τους παρακάτω παραγωγούς:
1. Ελαιουργία Επιδαύρου – Μπέκας,
2. Καφτάνη Χρυσούλα,
3. Μπλάτσου Αναστασία,
4. Δρόσου Ελένη,
5. Γεωργούση Φωτεινή,
6. Παπαργύρη Χαρίκλεια,
7. Τόλια Πηνελόπη,
8. Καλύβα Ματίνα,
9. Γιδάρης Κωνσταντίνος.
Έτσι παρέχεται η δυνατότητα προβολής των τοπικών προϊόντων του Δήμου Επιδαύρου όπως: λάδι, μέλι, γλυκά του κουταλιού, βιολογικά καλλυντικά και κοσμήματα από σπόρους και παράλληλα τονίζεται η ταυτότητα της περιοχής.
Επιπλέον, στο πλαίσιο των παράλληλων εκδηλώσεων, παραδοσιακά χορευτικά τμήματα από το Δήμο Επιδαύρου παρουσίασαν το πρόγραμμά τους σκορπώντας κέφι και ενθουσιασμό στους εκατοντάδες παρευρισκόμενους την Κυριακή 29/4/2012. Την ίδια μέρα ο Δήμαρχος Επιδαύρου χαιρέτησε τις εκδηλώσεις και τόνισε την αξία τέτοιων πρωτοβουλιών.
Πατήστε εδώ για να δείτε το Πρόγραμμα της έκθεσης.