?
Η παράσταση αυτή δημιουργήθηκε από το θίασο σε συνεργασία με την ομάδα Αβίστα Θέατρο και αποτελεί ένα ταξίδι στην Αργολίδα με θεματικό άξονα μύθους που σχετίζονται με το νερό.
Το Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Δήμαινας ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση του θιάσου «Ωκύπους» και παρακολούθησαν την παράσταση «Ταξίδια του νερού» στον περιβάλλοντα χώρο του Αρχαίου Θεάτρου της Επιδαύρου.
Ο Δήμος Επιδαύρου στέκεται αρωγός σε τέτοιες αξιόλογες προσπάθειες και τις ενθαρρύνει με το πιο πρόσφορο τρόπο.