???????
Ξεκινάει την 25η Απριλίου 2012 και λήγει την 25η Μαΐου 2012, η υποβολή αιτήσεων στο Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Εκδρομών του ΟΓΑ /ΛΑΕ για το έτος 2012.
Οι αιτήσεις μέσω των ΚΕΠ του Δήμου μας για τα προγράμματα του Λογαριασμού Αγροτικής Εστίας του ΟΓΑ για το έτος 2012, περιλαμβάνουν:
Α. Προγράμματα Τουρισμού με δύο επιλογές: 8ημερες διακοπές και 3ήμερες εκδρομές
Β. Δωρεάν Παροχή Βιβλίων
ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ
Ο Δικαιούχος που προσέρχεται στα Κ.Ε.Π. του Δήμου μας προκειμένου να δηλώσει συμμετοχή στα προγράμματα της Αγροτικής Εστίας έτους 2012, θα πρέπει υποχρεωτικά να προσκομίσει:
α) Τα Βιβλιάρια Υγείας Ο.Γ.Α. (ατομικό και των προστατευομένων μελών, τα οποία θέλει να συμμετέχουν στις διαθέσιμες παροχές μαζί του), θεωρημένα- σε ισχύ κατά την ημερομηνία υποβολής της αίτησης.
β) Απόκομμα πληρωμής σύνταξης (εφόσον υπάρχει) ή απόκομμα καταβολής εισφορών.
γ) Το Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητάς του.
δ) Τα άτομα που λαμβάνουν σύνταξη λόγω θανάτου ασφαλισμένου ή συνταξιούχου του ΟΓΑ- χήρες ή και ορφανά, θα πρέπει να προσκομίσουν και την επιστολή που τους έχει αποστείλει ο ΟΓΑ.