![?????????? ????? ??????? agiatriada_ekdiloseis3](https://epidavros.gr/wp-content/uploads/2011/06/agiatriada_ekdiloseis3.jpg)
?????????? ????? ???????
η χορωδιακή συνάντηση τεσσάρων χορωδιών .Οι χορωδοί μάγεψαν με τις μελωδικές τους φωνές το ακροατήριο και το ταξίδεψαν σε κόσμους ηρεμίας και γαλήνης αφού ,ως γνωστών η μουσική εξευμενίζει, ημερεύει, ενώνει, προκαλώντας ψυχική ανάταση. Την Κυριακή έγινε η περιφορά της Ιερής Εικόνας της Αγίας Τριάδος και ακολούθησε το παραδοσιακό πανηγύρι που διοργανώνει κάθε χρόνο ο προοδευτικός Σύλλογος Λυγουριου «Ο Καββαδίας». Την Δευτέρα 13 Ιουνίου στο προαύλιο του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδος παρουσιάστηκε Τοπική Ιστορική Έρευνα του Γ. Σαρρή με θέμα: «1911-2011» «ΕΚΑΤΟ χρόνια από την αποπεράτωση του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδος Λυγουριού».
Τις εκδηλώσεις τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος , το Δημοτικό Συμβούλιο και πλήθος κόσμου.
Σημείωση : Το φωτογραφικό υλικό που ακολουθεί είναι από το φωτογραφείο ΑΙΣΩΠΟΣ στο Λυγουριό.
![Εκδηλώσεις Αγίας Τριάδας agiatriada_ekdiloseis2](https://epidavros.gr/wp-content/uploads/2011/06/agiatriada_ekdiloseis2.jpg)
Εκδηλώσεις Αγίας Τριάδας
![Εκδηλώσεις Αγίας Τριάδας agiatriada_ekdiloseis4](https://epidavros.gr/wp-content/uploads/2011/06/agiatriada_ekdiloseis4.jpg)
Εκδηλώσεις Αγίας Τριάδας
![Εκδηλώσεις Αγίας Τριάδας agiatriada_ekdiloseis5](https://epidavros.gr/wp-content/uploads/2011/06/agiatriada_ekdiloseis5.jpg)
Εκδηλώσεις Αγίας Τριάδας
![Εκδηλώσεις Αγίας Τριάδας agiatriada_ekdiloseis1](images/stories/nea-anakoinoseis/agiatriada_ekdiloseis1.jpg)